Když jen tak ležím, dívám se na oblohu, vidím tebe, můj krásný hnědáku, ve svých snech
Kůň je jako labyrint, ve kterém se ráda ¨ztratím...

Divoké srdce- 3

16. března 2012 v 21:32 | Caballo |  PříběhyOpět v sedle

// Obrázky u článku Foto měsíce---vyber vítěze.. byly upraveny, tak snad už půjdou zobrazit//
Erika šla s trémou, se strachem ale také s odhodláním ke stáji.
Přišla do stáje a přes dvířka boxů na ni vykoukly hlavy koní. Erika se trochu lekla, ale přišla k boxu krásného arabského bělouše a pohladila ho po hebkém nose. Najednou se ve stáji objevila majitelka araba. Měla na sobě značkové jezdecké oblečení a v ruce držela sedlo a bičík. ,,Ahoj, já jsem Markéta, majitelka Bakkyho, toho koně za tebou :) " usmála se a položila sedlo na stojan u boxu. ,,Já jsem Erika." Najendou sebou Markéta trhla. ,,Kruci, zapomněla jsem zajet do hřebčína pro to speciální krmivo, co mi prodají. Prosímtě, mohla by jsi vyčistit Bakkyho, a kdyžtak ho i nasedlat? Pak bych ti ho dala chvíli na jízdárnu, jestli chceš." Erika zhluboka polkla ale nakonec kývla. ,,Díky!" poděkovala a odběhla Markéta. Erika se otočila a podívala se na kufřík s čištěním. Sehnula se a otevřela ho. Uvnitř byly naházené různé kartáče. Vzala do ruky kartáč na hřívu. Otevřela box a vešla k němu. Bakky sklonil hlavu. Erika začala česat hřívu. Najednou se zase zažila do čištění a za chvíli měla Bakkyho všemi kartáči. Vzala sedlo a uzdečku a nachystala ho na jízdu. Najednou vtrhla do stáje Markéta. ,,Jé, děkuju mockrát...Teď ho beru na jízdárnu... Umíš jezdit?" zeptala se jí. ,,No, jezdila jsem... ano...umím" přiznala se. ,,Hm, fajn tak si vem helmu a šup na jízdárnu!" Erika si vzala její bývalou helmu, která visela na věšáku a byla docela zaprášená. ,,Tu si neber, půjč si moji." podala jí krásnou černou helmu se vzorem na boku. ,,Díky" Nasadila si helmu, vzala Bakkyho za otěže a odvedla na jízdárnu. Jakmile tam došla, stáhla třmeny. Zhluboka se nadechla. Nasedla na Bakkyho a začala krokovými kolečky na rozehřátí. Markéta ji mezitím pozorovala. Jakmile naklusala, Markéta ji řekla ,,Jde ti to opravdu dobře. Nechceš Bakkyho jezdit, když tu nebudu?" poprosila ji. Erika zastavila u Markéty ,,Ano, ráda." Ráda... řekla ráda. Když s Bakkym nacválala, zapomněla na katarstrofy a užívala si jízdy na koni.
Na konci jízdy, se podívala na kopec. V jasném slunci tam viděla obrys koně... že by Mystic? Zamyslela se.
Bakky byl na jízdu úžasný. Jakmile dojezdila, nechtěla Erika věřit, že už to všechno skončilo. Markéta se k ní otočila ,,Budu tu zítra... Nechceš přijít a skusit skoky?" Erika jen radostně přikývla...

Kdo ví ale, co se ještě stane?
Všechno se ještě pořádně zamotá!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rivee* Rivee* | 16. března 2012 v 22:04 | Reagovat

Znovu napínavé! :) To je dobře, že jí to jde s Bakkym tak dobře. Tvá povídka se mi moc líbí. ;) Těším se na další díl! =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama