Když jen tak ležím, dívám se na oblohu, vidím tebe, můj krásný hnědáku, ve svých snech
Kůň je jako labyrint, ve kterém se ráda ¨ztratím...

Divoké srdce- 4

17. března 2012 v 9:01 | Caballo |  PříběhyMinulost se vracíErika tu noc ani nemoha spát, jak moc se těšila že bude skákat. Kolem třetí hodiny ranní se ale strhl strašný liják. Erika zpozorněla, vyskočila z postele a přiběhla k oknu. Venku opravdu pršelo. ,,To snad ne!" Trochu se zděsila. ,,To bude zase jízdárna nepojízdná!" naštvaně si lehla do postele a usla. Ráno, kolem osmé hodiny venku svítilo slunce, ale venku bylo pořádně mokro. Erika rozespale vstala, vytáhla ze skříně svoje jezdecké oblečení a převlékla se rovnou do něj. Seběhla dolů po schodech. ,,Čau mami!" zavolala, vzala z jídelního stolu krabici sušenek, jablko a vyřítila se z domu . ,,Počkej! Kam utíkáš?!" zeptala se jí máma. Erika ji ale již neslyšela. Utíkala směrem ke stáji, kde narazila na stájníka. ,,Jé ahoj Eriko, co ty tady?" zeptal se jí a začal se smát. Erika s jen ušklíbla a pokračovala v cestě. Jakmile doběhla do stáje, spatřila Markétu jak čistí Bakkyho. ,,Ahoj Eriko, dneska je nepojízdná jízdárna... Ale jestli chceš, můžem jet na vyjížďku. Ty si vezmeš Bakkyho a já Kleopatru." Erika zajásala... MArkéta vyšla z boxu. ,,Je vyčištěný, nasedlej si ho a připrav na vyjížďku, já jdu nachystat Kleu" řekla Markéta a odešla.
Erika vzala jablko, co vzala doma a podala ho Bakkymu. ,,Ahoj, ty můj krásný arabe!" Zasmála se. Bakky si jemně vzal jablko. Erika vzala sedlo a dala ho na hřbet Bakkyho. Utáhla podbřišník, nasadila uzdečku. Jakmile měla všechny přezky zapnuté, vyvedla ho před stáj. Tam už čekala Markéta. ,,Tak jedem!" zavelela. Erika stáhla třmeny a nasedla.

Vyjížďka byla krásná, koně šli v klidu a kolem prozpěvovali ptáci. Celou vyjížďku si Markéta s Erikou povídali a smáli se.
Vyjížďka skončila tak rychle, jak začala. Najednou už byly opět ve stáji a odstrojovali koně. ,,Už musím jet, tak se měj, zítra tu zase budu, můžem zase jet na vyjížďku, jestli chceš." Usmála se ,,Moc ráda!" radostně odpověděla Erika. Markéta se zasmála ,,Tak fajn, ahoj!" ,,Ahoj!"
Erika poté celé odpoledne zametala stáj, uklízela v sedlárně, čistila postroje, pomáhala začátečníkům do sedla.
To odpoledne tak uběhlo! Najednou se však obloha zatáhla. Začalo hustě pršet a začalo hřmět. Erika se začala lekat. Najednou udeřil blesk přímo do chodby stáje. Přímo před Bakkyho. Ten se lekl, vyrazil dveře boxu a utíkal směrem...k silnici!!! Erika rychle zavřela dveře stáje, aby neutekly i další koně a utíkala za Bakkym.
Křičela ,,Né, stůj!" vraceli se jí vzpomínky na Foresta... Utíkala a pomalu ztrácela Bakkyho z očí. Vyběhla na kopec, za kterého viděla na silnici, pokračovala, běželá dál. Najednou uviděla v dálce rychle se blížící auto. Pokud pojede stejně rychle, a Bakky stejně rychle poběží, bude to jasná srážka. Najednou se zarazila. Z boku vyběhl divoký kůň...MYSTIC! Běžel neskutečnou rychlostí přímo před Bakkyho. Už nechybělo moc, a Bakky byl sražen, ale Mystic doběhla přímo před něj a Bakkyho tím zastavila. Auto prosvištělo přímo vedle nic. Erika se rozběhla přímo ke koním. Doběhla a nejprve obejmula Mystic. ,,Děkuji ti, Mystic, zlato moje!" držela se jí tak pevně. Mystic frkla. Poté se Erika otočila k Bakkymu. ,,Díky bohu, Díky Mystic!" Objala ho. Byla na něj naštvaná, nebýt Mystic, dávno by nežil. Najednou uslyšela vzdálené hlasy které se rychle blížili. Mystic zpozorněla. ,,Běž holka, uvidíme se zítra!" poplácala ji po krku. Mystic se otočila a odcválala pryč ,,A děkuju!" zavolala ještě za ní. Na kopci se najednou objevil Patrik s Markétou. Erika se k nim rozběhla a Bakky za ní. ,,Co se stalo?" zeptali se Eriky Patrik a Markéta zároveň. Erika se jen usmála ,,Tomu neuvěříte..." odpověděla a rozběhla se ke stáji. Bakky jen frkl a rozklusal se za ní.

Co přinese zítřek?
Setká se Erika opravdu ještě ¨s Mystic?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Páti Páti | Web | 17. března 2012 v 9:07 | Reagovat

Moc pěkné. Díkybohu že ho Mystic zastavila.

Žeby jízdárna už vyschla?
Myslím, že uvidí :)

2 Páti Páti | Web | 17. března 2012 v 9:21 | Reagovat

Radši Ti ještě píšu na Tvůj blog :)

Ano, moc ráda :)

3 Rivee* Rivee* | Web | 18. března 2012 v 9:11 | Reagovat

Fú, to jsem si oddechla, že ho Mystic zastavila. :) Doufám, že další den už budou moci jezdit na jízdárně. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama